Tajemství samurajů | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Literatura > Tajemství samurajů

Tajemství samurajů


4. prosince 2015 | Přečteno: 3929x | Autor: redakce

Tajemství samurajů (Secrets of the Samurai) je nejobsáhlejší studie bojového umění z doby feudalismu v Japonsku. Podrobně vysvětluje zbraně, techniky, strategie a zásady boje, který udělal z japonského válečníka hrozivého nepřítele. Na začátku dílo předkládá přehledný souhrn zuřivých šarvátek vojenských vůdců, kteří zápasili o politickou nadvládu. Dále nastiňuje neúprosnou cestu vojenské šlechty k neomezené moci. Autoři přibližují tehdejší způsoby boje a dopodrobna rozebírají stěžejní výcvik nezbytný k rozvoji válečníkovy vnitřní síly a k tomu, aby veškerou svou energii zaměřil na soustředěnou sílu.

Tajemství samurajů je zásadní čtení pro každého, kdo se zajímá o japonské techniky boje, zbraně nebo vojenské dějiny.

Autoři:

Oscar Ratti vystudoval klasické obory a právo na univerzitě v Neapoli. Později odcestoval do Spojených států amerických a začal se učit aikidó u Jasua Ohary, jednoho z prvních učitelů tohoto odvětví v New Yorku. S Adele Westbrookovou jej pojí dlouholetý zájem o myšlení a obřady starověkých civilizací. Oba jsou odborníky v japonském bojovém umění a mravním základu.

Adele Westbrooková studovala filozofii na Kolumbijské univerzitě v New Yorku ve stejné době, kdy spoluautor Oscar Ratti psal diplomovou práci z klasických jazyků. Začali spolu trénovat aikidó a učili se u různých cvičitelů ve Spojených státech a v Evropě. Jsou spoluautory úspěšné knihy Aikidó a dynamická sféra (Aikido and the Dynamic Sphere).

* Pozn. překl.: Oscar Ratti a Adele Westbrooková byli manželé. Nedlouho předtím, než společně stvořili knihu Aikidó a dynamická sféra (Aikido and the Dynamic Sphere), v tomto odvětví bojového umění dosáhli šodanu (nejnižšího stupně) a krátce pobývali v Japonsku. Jejich dílo vychází do značné míry z učení Jasua Ohary, zakladatele newyorské školy aikikai.

Knihu najdete už brzy na pultech knihkupectví a na stránce www.hayashi.cz.

Vázaná kniha s přebalem
Stran 485
14,5 × 20,5 cm
14,5 × 20,5 cm
předpokládaná cena 440,- Kč
ISBN 978-80-86977-25-6
Copyright © 2011 - 2020 BudoNews.czKlikněte pro detail:
Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na