Takeda ryu iaido - představení Olomouckého klubu | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Kluby > Takeda ryu iaido - představení Olomouckého klubu

Takeda ryu iaido - představení Olomouckého klubu


24. dubna 2014 | Přečteno: 3186x | Autor: Filip Manek

V následujícím textu bychom rádi představili Olomoucký klub iaido a kenjutsu školy Takeda ryu, který vznikl v roce 2011 jako výsledek mnohaletého cvičení pod vedením významných mistrů školy. Klub spadá pod linii Maroto-ha a pravidelně se účastní zahraničních stáží a celosvětových setkání.

Škola Takeda ryu Maroto-ha

Umění rychlého tasení meče (iaido) patří do rodiny bojových umění školy Takeda ryu Maroto-ha. Vedle iaido jsou hlavními disciplínami této školy také aiki jujutsu, ju kempo, kenjutsu, jodo a shurikenjutsu.

Představitelem linie Minamoto no Maroto je Roland J. Maroteaux, dai shihan 9. dan, který je považován za průkopníka umění Takeda ryu a Hakko ryu jujutsu ve Francii. Po více než 50 letech aktivního studia bojových umění obdržel mistr Maroteaux v roce 2009 prestižní titul so-shihan. Škola Takeda ryu Maroto-ha se v současnosti cvičí v 17 zemích po celém světě a její doja navštěvuje okolo 10 000 studentů.

Iaido linie Maroto-ha se v České republice cvičí pod vedením zahraničních instruktorů z Francie, Belgie a Malty a studenti se pravidelně účastní zahraničních seminářů a stáží. V loňském roce klub získal na celosvětovém setkání školy (taikai) na Maltě ocenění za svou prezentaci. Výuku iaido v Olomouckém dojo vede Filip Manek, 2. dan.

Informace pro zájemce

Pokud vás toto umění zaujalo a rádi byste jej vyzkoušeli, přijďte se podívat na některý z našich tréninků. Cvičení probíhá pravidelně každý týden v centru Olomouce. Noví studenti jsou plynule zapojeni do cvičení, kdy dostávají částečně individuální trénink k osvojení si základů.

Více informací o pravidelném cvičení naleznete na našich webových stránkách www.iaido.cz.
Zdroj: www.iaido.cz
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: archiv autora

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na