Tradiční džódó podruhé v Košicích | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Tradiční džódó podruhé v Košicích

Tradiční džódó podruhé v Košicích


23. října 2013 | Přečteno: 1923x | Autor: Patrik Orth

Stejně jako v loňském roce i letos v říjnu (19. - 20.10.) se sešli nadšení slovenští, čeští a také maďarští džódisté v Košicích, aby využili nové příležitosti zacvičit si původní školu džódó pod vedením Freda Quanta (Šintó musó rjú Menkjo kaiden). K nim se poprvé přidali také účastníci z 1 600 kilometrů vzdáleného Petrohradu. V tělocvičně košického gymnázia nás pod vedením jednoho z nejzkušenějších učitelů Evropské federace džódó letos cvičilo 25.

V průběhu celé soboty (dohromady víc než 7 hodin) a v neděli dopoledne (tři a půl hodiny) jsme pod vedením nizozemského hosta postupně pilovali kihon (tandoku i sótai) a katy Šintó musó rjú džó (dle pokročilosti od omote až k samidare waza). Fred jako obvykle dokázal svou precizní a přesvědčivou technikou zaujmout všechny účastníky bez ohledu na jejich zkušenosti. Jako obvykle věnoval nakonec výkladu i ukázkám v dódžó víc času, než jaký byl původní plán, aby předal co možná nejvíc informací všem, kteří o to stáli. Mimo program odzkoušel tři hosty z Ruska na 3. kjú. Některé džódisty z Maďarska uvedl nově do osnov kage waza a "věčné začátečníky" ze Slovenska naučil některé nové katy z omote waza. Každému cosi opravil a ukázal...

Jako obvykle jsme část cvičení věnovali cvičení s bokkenem, stejně jako samostatné práci na naučených technikách. A jako obvykle pokročilejší pomáhali tém méně zkušeným jako jejich učidači (iniciuje techniku a udává tempo). Znovu jsme měli možnost zeptat se na některé nejasnosti a detaily na nichž budeme pracovat ještě mnoho let. Na Slovensku jsme strávili dobrý víkend v dódžó i mimo něj.

Cvičení na Slovensku je na začátku, stejně jako bylo před lety cvičení u nás, nebo třeba v Maďarsku. Víme, jak je těžké získat zájemce o tradiční džódó, disciplínu bez medailí a technik "pouličního boje". Víme také jak je těžké u cvičení je udržet... a nadchnout pro tolik vzácnou disciplínu. Děláme pro to maximum a snažíme se přispět i našim dílem. Už mnoho roků nám s tímto pomáhá Fred Quant i jiní přátelé z blízkých i vzdálených míst, kteří se podobných setkání účastní. Věříme, že to není marná práce.

Děkujeme místním za pozvání, společné cvičení a perfektní organizaci. Děkujeme hostům zato, že vážili cestu a těšíme se brzy nashledanou. Třeba v Praze 2. - 3.11. 2013, kde se uskuteční další česko(slovenské) intenzivní cvičení džódó.

Autor je vedoucím české skupiny při Evropské federaci džódó.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Andrey Maryenkov

Související články


Džó, džódžucu i džódó a nejen to... 8. část
Dokončení seriálu - cvičení u nás a praktické informace.
První stáž Šintó musó rjú džó na Slovensku - Košice 2012
Reportáž z říjnové slovenské stáže džódó.

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na