Třetí stáž tradičního džódó v Košicích | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Pozvánky - stáže, ukázky, soutěže > Třetí stáž tradičního džódó v Košicích

Třetí stáž tradičního džódó v Košicích


1. října 2014 | Přečteno: 1440x | Autor: Patrik Orth

Evropská federace džódó, Klub kendó, iaidó a džódó z Popradu spolu s přáteli ze Slovenska a České republiky zvou po roce do Košic na další seminář Šintó musó rjú džódó. Potřetí ho na Slovensku povede sensei Fred Quant (Menkjo kaiden, Nizozemsko).

Cvičení se uskuteční
11. - 12. 10. 2014.

Časy cvičení:
v sobotu, 9.00 - 12.00 a 14.00 - 17.30,
v neděli, 8.00 - 11.00

Místo konání:
Watsonova 61, Košice
(Obchodná akadémia)

Účastnický poplatek:
40 €

Informace:
Karol Ištok, +421 905 772 564,
istok.karol@gmail.com

Tradiční džódó (Šintó musó rjú) vznikalo od první poloviny 17. století. Jeho ústřední zbraní je hůl džó (cca 128 cm dlouhá). V osnovách školy jsou i další zbraně - meč (kodači, odači), krátká hůl (tandžó), v pokročilé fázi i srp z řetězem (kusarigama) a "obušek" s hrotem (džutte). V Šintó musó rjú džó najdeme dnes 12 základních technik (kihon) a 64 kat rozdělených do sedmi skupin, z nichž má každá odlišný charakter, odrážející techniku, zkušenosti i mentální kvality žáka. Každá ze skupin má vlastní rytmus i logiku a jednotlivé katy, které obsahují, se vyučují v předepsaném pořadí.

Na programu semináře budou především základní techniky a katy z první série osnov.

Tradiční džódó ve své původní formě nemá soutěže ani volný zápas. Jde o starou školu bojových umění (korjú budžucu).

Cvičení je vhodné i pro začátečníky. Vítáni jsou všichni, kteří se zajímají o klasické japonské školy a cvičení s holí a bokkenem. Program semináře je přizpůsobený znalostem a zkušenosti účastníků.

Fred Quant se věnuje tradiční formě džódó od roku 1982, kdy začal cvičit pod vedením Christophera Sanmugama z Malajsie. O rok později na budó gaššuku ve Vierhoutenu a ve švýcarském Le Brassu potkal Pascala Kriegera a stal se jeho žákem. V lednu 2011 uzavřel studium Šintó musó rjú, když obdržel Menkjo kaiden.

Mezi lety 2002 a 2007 vedl dvakrát do roka semináře tradičního džódó v České republice. Od roku 2008 doteď vyučuje v ČR vždy jednou ročně na jaře. Mimoto učí každoročně v Maďarsku, nepravidelně ve Francii, Švédsku a vede mezinárodní seminář v Nizozemí. Zároveň je jedním z klíčových učitelů na každoročním kagamibiraki a letních školách Evropské federace džódó. Poprvé učil na Slovensku v roce 2012, vloni podruhé.

Uzávěrka přihlášek na seminář je 7.10.2014.
Copyright © 2011 - 2020 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Vladimír Burian

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavuCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na