Třídenní maraton v taekwon-do I.T.F. v České republice | BudoNews.cz

BudoNews.cz



Úvodní strana > Archiv - starší články Fighter's a z jiných zdrojů > Třídenní maraton v taekwon-do I.T.F. v České republice

Třídenní maraton v taekwon-do I.T.F. v České republice


4. listopadu 2015 | Přečteno: 2219x | Autor: František Macek

Královské město Znojmo hostilo ojedinělou akci České republiky v tradičním korejském bojovém umění taekwon-do I.T.F., kdy bylo od svého vzniku v roce 1988 zorganizováno ve spolupráci s Českou Taekwon-Do I.T.F. Asociací.

Vše vypuklo celodenními čtvrtečními příjezdy všech významných hostů a také i spoustou studentů taekwondo, kteří přicestovali do ČR několika lety napříč celou Evropou na dvě mezinárodní cílové letištní destinace, a to v Praze a ve Vídni. Místní spoje z těchto dvou hlavních měst směřovaly na jediné místo, a to do města Znojma. Při večerním posezením v mnoha barech nebyla slyšet jenom čeština a bylo zřejmé, že se připravuje něco, co dosud nemělo obdobu a bude se na to dlouhá léta vzpomínat.

V pátek 5. června 2015 přesně v 10.00 hod. vše naplno a naostro odstartovalo kurzem pro mezinárodní rozhodčí I.T.F., kde se lidé učili na tuto důležitou funkci, bez které nemůže probíhat žádná soutěž. Adepti přicestovali z České republiky, Gruzie, Irska, Moldavska, Německa, Slovinska, Španělska a Švýcarska. V aule soukromé vysoké školy ekonomické tak probíhala jak teoretická, tak i praktická výuka, kterou vedl mezinárodní instruktor Gérard Galinski, 4. dan, z Německa a po obědě se přidal i mistr Fernando Peréz, 7. dan, ze Španělska. Pan mistr Fernando Peréz je i hlavním rozhodčím pro celou Evropu.

Pro české taekwon-do I.T.F. byla akce výjimečná tím, že kromě zorganizování takovéto akce byli úspěšní mezi ostatními i čtyři absolventi z ČR. A to ve skupinách: skupina A (středový rozhodčí) - František Macek, 4. dan, skupina B (krajový rozhodčí) - Bc. Radek Loucký, 3. dan, Antonín Belháč, 3. dan, Jakub Kmec, 1. dan. Všichni čtyři členové školy TKD I.T.F. So-San Znojmo.

Ovšem ještě ten týž den ve večerních hodinách dosedlo na mezikontinentální letiště Schwechat Vídeň letadlo s nejvýznamnějším hostem z Kanady. Do ČR po dvou letech opět zavítal prezident I.T.F. (mezinárodní taekwon-do federace) pan velmistr Choi Jung Hwa, 9. dan, syn zakladatele tohoto moderního korejského bojového umění sebeobrany gen. Choi Hong Hi.

V sobotu 6. června 2015 v deset hodin ráno vypukla ve znojemské sportovní hale závěrečná příprava pro ME, a to VIII. ročník mezinárodního turnaje Znojmo Open 2015, na kterou se přihlásilo rekordních 260 závodníků z Arménie, Běloruska, České republiky, Gruzie, Německa, Maďarska, Irska, Polska, Moldavska, Slovenska, Slovinska, Španělska, Švýcarska a Ukrajiny. Vše odstartoval slavnostní nástup všech účastníků, které osobně přišli pozdravit paní Mgr. Hana Bílková, ředitelka DDM Znojmo, a pan Jan Grois, místostarosta města Znojma.

Poté odstartovaly disciplíny tul (technické sestavy), týmy tul a týmy hosinsool (sebeobrana). Po menší obědové přestávce probíhaly disciplíny matsogi (sportovní boj), týmy matsogi a t-ki (speciální přerážecí techniky ve výskoku). K závěru tohoto velice náročného sportovního dne, který byl i díky počasí velice horký, vstoupil do sportovní haly pan prezident I.T.F. velmistr Choi Jung Hwa, 9. dan. Znojemská škola obsadila celkové 4. místo z 21 výprav z celé Evropy! Ale hlavě akci zorganizovala pro všechny vyznavače tohoto umění, kteří se opět hlásí na další, už 9. ročník v roce 2016.

V neděli 7. června celý maraton zakončil mezinárodní mistrovský seminář s velmistrem Choi Jung Hwou, 9. dan. Společně s velmistrem Trevorem Nichollsem z Anglie vyučovali základní techniky pro každodenní zdokonalování v tomto krásném umění. Procvičily se nejen žákovské, tak i mistrovské sestavy. Techniky nejen na lapy, ale i ve dvojicích pro praxi. Semináře se zúčastnilo na sto mistrů, mezinárodních instruktorů a studentů z České republiky, Kanady, Německa, Irska, Jižní Koreje, Slovinska, Španělska, Švýcarska, Ukrajiny a Velké Británie. Všichni účastníci ocenili velice dobrou a náročnou práci pro toto bojové umění a také ocenili schopnost lidí z města Znojma.

V pondělí navštívil společné setkání rodičů a studentů taekwon-do I.T.F. na Znojemsku osobně pan prezident velmistr Choi Jung Hwa v doprovodu prezidenta taekwon-do Jižní Koreje v tělocvičně ZŠ JUDr. Josefa Mareše. Zde velmistr Choi poděkoval všem za jejich usilovnou práci a také pochválil české studenty taekwon-do I.T.F. za jejich cvičení, které pozoroval již na MS v Jižní Koreji, Kanadě a Itálii. Poděkoval také za dobré cvičení na ME v Itálii, Španělsku a popřál hodně úspěchů na nadcházejícím šampionátu v Moldavsku.

Závěrem bych rád poděkoval všem ochotným pomocníkům a celému realizačnímu týmu za práci odvedenou o minulém víkendu. Je to dobrá vizitka pro naše město a celý region Znojemska, že kromě mnoha sportů je právě to české taekwon-do I.T.F. respektováno po celém světě.

Taekwon!
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.cz



Klikněte pro detail:





Foto: archiv redakce

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
Nabídka



Doporučujeme výbavu


Co nás čeká



Přidejte se k nám



Spustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na