Uvaž pásek, neber drogy! | BudoNews.cz

BudoNews.czUvaž pásek, neber drogy!


24. listopadu 2015 | Přečteno: 1977x | Autor: Mgr. Josef Rajchert

Ústecké karate, Shotokan Klubu Rajchert SPORT UNION i v letošním roce pokračuje v organizaci ojedinělého projektu "Uvaž pásek, neber drogy!" Tento projekt podporovaný ČSKe,Magistrátem města Ústí nad Labem a také Krajským úřadem Ústeckého kraje dává mládeži provozující bojové umění v této lokalitě řadu dalších sportovních možností.

Zásadním a páteřním smyslem projektu je nabídnout svým účastníkům pokračování ve smysluplné sportovní činnosti po základních kurzech karate, zařadit mezi frekventanty nové tváře a hlavně poskytnout mládeži smysluplné využití volného času sportováním. "Vyhnat děti od počítačů," komentuje stav věci autor projektu Mgr. Josef Rajchert a pokračuje: "Řada dětí po absolvování základních kurzů sportovního karate nebo po úvodní sportovní kariéře v cvičení sestav, které je náročné na disciplínu a striktní výcvik předepsaných technik, vykazuje syndrom vyhoření a je třeba jim nabídnout další disciplíny a činnosti k pokračování kariéry například sportovní karate a sportovní činnost obecně."

K tomu slouží jednotlivé složky a postupy uvedeného projektu. Mládežnická liga karate družstev (zachovávající týmového ducha zápolení, vícečetné zápasové možnosti na několika kolových turnajích, ne hned první prohrou končící soutěž jednotlivců...), nové sportovní aktivity spojené s pobytem v přírodě. Nedílnou součástí jsou také vícečetné meziklubové semináře, ukázky pro veřejnost a specializované fyzické přípravy. Celý projekt tak zabezpečuje setrvání členské základny v klubu, kdy je vystavena permanentnímu tlaku ostatních (zejména elektronických) lákadel. Sport a pohybová aktivita jim přece nabízí daleko víc.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: archiv redakce

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na