Valentýnský turnaj v poomsae a exhibice korejského týmu Wondo | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Valentýnský turnaj v poomsae a exhibice korejského týmu Wondo

Valentýnský turnaj v poomsae a exhibice korejského týmu Wondo


27. února 2015 | Přečteno: 2727x | Autor: Jan K. Novák

V pražské hale Slavia ve Vršovicích proběhlo v sobotu na Valentýna klání taekwondistů v poomsae, v sestavách. Turnaj pořádal klub Taehan v čele s korejským mistrem Lee Youn Jae, 7. dan s podporou Českého svazu Taekwodo WTF a jihokorejského velvyslanectví v Praze.

Turnaj byl zajímavý svými pravidly. Soutěžilo se korejským vyřazovacím způsobem v systému pavouků kyorugi - bojů, ve kterém cvičí vždy dva soupeři najednou, a postupuje ten, kterého rozhodčí označí za lepšího. Na rozdíl od obvyklého posuzování poomsae na mezinárodních i našich domácích turnajích, kdy každý předvádí své sestavy zvlášť a sčítají a průměrují se body. Tento korejský systém je možná o něco méně objektivní, ale rozhodně je zábavný, akční a motivační. Finalisté vytahují své poražené soupeře zpět do hry a ti pak znovu bojují, tentokrát o bronzové medaile. Zároveň každý podporuje svého přemožitele.

Po eliminačních soubojích a před finálovými kategoriemi předvedl korejský tým Wondo exhibici umění, kterým se věnuje. A k vidění toho bylo opravdu hodně. Na úvod techniky taekwondo a přerážení desek, dále ukázky hapkido, cvičení se zbraněmi: nunchaku, meč, dlouhá a krátká tyč. Program byl velmi pestrý a sestavy, cvičení ve dvojicích, skoky, pády a akrobatické prvky předváděli všichni členové týmu zhruba od 8 do 18 let, děvčata i kluci.

V samotném turnaji dominovali především domácí závodníci, tedy Češi, což bylo pro všechny celkem milé překvapení. Nicméně úroveň českého poomsae za posledních přibližně 8 let výrazně stoupla a díky mistrovi Lee Youn Jae můžeme považovat naše cvičení v Evropě a možná i ve světě za nadstandartní a v relativně krátkém čase můžeme patřit mezi celosvětově špičkové poomsaře. Na druhou stranu tým Wondo se nespecializuje na cvičení sestav taekwondo, je zaměřen spíše na sebeobranu a vojenské systémy, a tak není divu, že jim naši závodníci moc šancí nedali.
Úžasné na celé akci bylo setkání mladých lidí ze dvou různých kultur, přátelská a uvolněná atmosféra.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:
Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na