Výsledky a videa z Aki bašo 2014 | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Aktuální - nové články > Výsledky a videa z Aki bašo 2014

Výsledky a videa z Aki bašo 2014


30. září 2014 | Přečteno: 2504x | Autor: redakce

Podzimní turnaj - Aki bašo 2014 probíhal od 14. do 28. září v Tokiu. Turnaj vyhrál znovu jokozuna Hakuhó se skóre 14-1. Hakuhó se ziskem 31 titulu (júšó) posunul na dělené 2. místo v historických tabulkách. Aby se dostal na první příčku, stačí mu vyhrát už "jen" jeden turnaj.

Hakuhó nezaváhal 12 dnů v řadě, ve třináctém ale narazil na nově jmenovaného ózekiho Góeida, který ho vytlačil technikou jorikiri. Díky tomu dostal šanci na zisk titulu nováček Ičinodžó. Dvoumetrákový Mongol, nasazený do ózumó Japonskou asociací na svém prvním turnaji v nejvyšší divizi makuuči a na pátém celkově porážel protivníky všech úrovní poměrně snadno. Porazil dokonce dva ózeki a jokozunu Kakurjúa. Pouze v sedmém dni ho překonal Ikioi.

Nakonec nestačil ani na Hakuha. I tak si až do finále udržel teoretickou šanci na play off či vítězství. Hakuhó ale zvítězil i ve finálovém dni a Ičinodžó odešel z turnaje "pouze" s druhým nejlepším skóre (13-2). Nadto získal ceny za mimořádný výkon a za bojového ducha a šancí na skok mezi nejlepší (sanjaku) v listopadovém turnaji. Cenu za techniku dostal veterán Aminišiki.

Třetí nejlepší skóre měli jokozuna Kakurjú a maegašira 8 Točiózan (oba 11-4). V turnaji se kromě Ičinodžóa dobře předvedli zmíněný Aminišiki, Aoiama, Ikioi, Okinoumi (všichni 10-5). Kačikoši měli také všichni zápasníci na stupni ózeki, nicméně ani jeden nedosáhl lepšího skóre než 9-6, Góeidó měl dokonce jen 8-7. Po 73 letech se stalo, že čtyřicetiletý zápasník dosáhl na kačikoši. Veterán Kjokutenhó skončil se skóre 8-7 a navíc ukázal krásné sumó.

Jokozuna Harumafudži byl ve čtvrtém dni diskvalifikován, když zatahal za vlasy Jošikazeho. Den nato nenastoupil kvůli zranění oka, které utrpěl právě proti Jošikazemu. Je to jeho 4. odstoupení z turnaje. Turnaj vynechali zranění Mjógirjú, Hómašó a Azumarjú. Na několik dní odstoupil Tojonošima, v 11. dni Čijótairjú.

Turnaj vůbec nevyšel Endóovi (3-12), špatné skóre měl Džókórjú (4-11), ale také Šóhózan (6-9) a na kačikoši nedosáhl ani Ósunáaraši (7-8).

Džúrjó vyhrál podruhé v řadě Točinošin, který se tedy v listopadu vrátí do makuuči.

Pod souhrnem najdete opět několik zajímavých videí.

Videa:
Hakuhó vs. Kakurjú
Hakuhó vs. Ičinodžó
Ičinodžó vs. Góeidó
Góeidó vs. Kisenosato
Ičinodžó vs. Ikioi

Kompletní výsledky Aki bašo 2014 najdete na webu Nihon sumó kjókai.
Copyright © 2011 - 2020 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: http://www.sumo.or.jp

VideoSouvisející články


Nagoja bašo 2014
Výsledky červencového honbašo.
Jokozuna Hakuhó získal 29. titul
Letní turnaj sumó 2014.

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavuCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na