Výsledky a videa z Nacu bašo 2013 | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Video > Výsledky a videa z Nacu bašo 2013

Výsledky a videa z Nacu bašo 2013


27. května 2013 | Přečteno: 2507x | Autor: redakce

Od 12. května probíhal v Tokiu květnový turnaj sumó, Nacu bašo 2013. Turnaj opět vyhrál Jokozuna Hakuhó znovu s perfektním skóre 15-0 (zenšó júšó).

Hakuhó tím dosáhl hranice 25 výhraných turnajů a dohnal tak svého předchůdce Asašórjú. Je tedy spolu s ním nejúspěšnějším nejaponským Jokozunou v historii a společně se dělí i o třetí příčku v úspěšnosti Jokozunů vůbec (1. místo Taihó - 32 turnajů, 2. místo Čijonofudži - 31). Dalším rekordem je 10. zenšó júšo v kariéře.

Hakuhó od začátku do konce turnaje působil jistě, porážel lehce jednoho soupeře po druhém. Zdálo se, že jediný, kdo ho může zdolat je ózeki Kisenosato. Ten držel neporazitelnost až do 14. dne, kdy se potkal právě s Hakuhem. Hakuhó nezaváhal ani teď, přestože mu Kisenosato vítězství nedaroval lehce. Jejich zápas byl jedním z nejpůsobivějších z celého turnaje. Kisenosato měl šanci vyhrát turnaj ještě po této porážce. Pokud by totiž porazil svého soupeře v 15. dni a pokud by Hakuhó nestačil na Harumafudžiho, následovalo by rozhodující playoff. Ani jedno se nestalo - Kisenosato prohrál ještě jednou (Kotošógiku) a skončil se skóre 13-2. Hakuhó svou formu potvrdil i ve finále, když rychle porazil druhého Jokozunu Harumafudžiho.

Ten zaváhal v druhém, pátém, dvanáctém a finálovém dni a skončil se skóre 11-4. Stejný výsledek zaznamenal také zmíněný ózeki Kotošógiku a překvapivě Gagamaru (maegašira 11). Ginóšó (ocenění za techniku) po páté v kariéře získal Mjógirjú, který také skončil se skóre 11-4. Ostatní zvláštní ceny uděleny nebyly.

Z turnaje odstoupil po sedmi dnech sekiwake Baruto a o dva dny později i vítěz březnového turnaje (v džúrjó) Kjokušúhó, který startoval teprve podruhé v kariéře v nejvyšší divizi makuuči.

Vítězem džúrjó se stal Kotojuki se skóre 13-2 na nějž nestačil Tokušórjú ve finálovém souboji (12-3). Tři prohry měl na svém kontě také Kagamio.

Takanojama turnaj zahájil skvělě. Po třech dnech měl bezchybné skóre a ještě v sedmém dni držel dobrý poměr výher proti porážkám 5-2. Potom přišly bohužel čtyři prohry v řadě a nastal boj o kačikoši. Pozitivní skóre mu uniklo ve smolném 14. dni. Satójamu sice poslal k zemi, ale rozhodčí se po poradě (monoii) usnesli, že Takanojama těsně předtím vyšlápl z kruhu. Český sumótori nakonec během finálového dne porazil posledního soupeře, kterým byl Kimurajama a své skóre upravil na konečných sedm výher proti osmi porážkám. Takanojama přes heroický výkon opět nedosáhl na kačikoši, nicméně v červenci by měl zůstat v džúrjó, kde to snad zkusí znovu.

Dodejme, že v červenci uvidíme poprvé v divizi džúrjó afrického zápasníka Osunaarašiho z Egypta. Tento první rikiši z černého kontinentu vyhrál třetí nejvyšší divizi makušita bez jediné porážky (7-0).

Nagoja bašo začne už 7. července 2013 a my ho budeme opět sledovat.

Video 1
Hakuhó a sestřih jeho 15 výher.

Video 2
Kisenosato vs Harumafudži, 12. den.

Video 3
Góeidó vs Harumafudži, 9. den.

Video 4
Točiozan vs Mjógirjú, 9. den.

Video 5
Kimurajama vs Takanojama v divizi džúrjó, 15. den.

Videa - zdroj Araibira's Sumo Channel
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: wikipedia.org

VideoSouvisející články


Jarní turnaj ózumó v Ósace
Souhrn Haru bašo 2013.
Výsledky Hacu bašo 2013
Střípky z úvodního velkého tunaje sumó.
Kjúšú Bašo 2012
Výsledky a záběry z posledního letošního hon bašo.
Aki Bašo 2012
Výsledky záříjového Grand Sumo turnaje.
Takanojama v Nagoja bašo 2012
Nejzajímavější výsledky z letošního Nagoja bašo.

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na