Výsledky březnového turnaje sumó | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Video > Výsledky březnového turnaje sumó

Výsledky březnového turnaje sumó


22. března 2015 | Přečteno: 2597x | Autor: redakce

Právě dnes skončil jarní turnaj sumó (Haru bašo), který se konal v Ósace od neděle 8. března 2015. Jak se stalo dobrým zvykem, přinášíme čtenářům BudoNews.cz souhrn výsledků a několik zajímavostí z turnaje. Pod článkem jako obvykle najdete pár klíčových videí, tentokrát z posledních dní turnaje.

Jokozuna Hakuhó vyhrál pět předchozích bašo, zatímco jokozuna Harumafudži vyhrál turnaj naposledy v listopadu 2013 a jeho výsledky nejsou nijak oslnivé. Třetí jokozuna Kakurjú do turnaje nenastoupil kvůli zranění.

Hakuhó proplouval turnajem bez problémů až do pátečního zápasu s Terunofudžim. Připomeňme, že Terunofudži je v makuuči teprve od března minulého roku (Haru 2014) a do tohoto turnaje vstupoval mezi nejvýše postavenými zápasníky jako sekiwake. V napínavém pátečním zápase dokázal tento třiadvacetiletý mladík šampiona porazit a tím jednak přerušil jeho sérii 36 zápasů bez porážky, připravil ho o možnost získání bezchybného skóre (zenšó júšó) a divákům umožnil těšit se z dalších dvou napínavých dnů turnaje. Pokud by totiž Hakuhó v pátek vyhrál, bylo by o všem rozhodnuto i díky špatným výsledkům ostatních borců.

Harumafudži opět neoslnil, když prohrál ve třetím, osmém, devátém a čtrnáctém dni. Nicméně byl to právě on, kdo mohl ve finále zdramatizovat turnaj tím, že by svého rivala porazil. Sám by sice na turnajový titul nedosáhl, ale umožnil by pokračování finále v playoff. Šanci podruhé vyzvat jokozunu Hakuha měl právě Terunofudži, který nezaváhal ve čtrnáctém a ani ve finálovém dni, když přešel přes dalšího mladíka Ičinodžóa a konečně přes ózekiho Góeida.

Hakuhó sice Terunofudžiho nepřekonal, ale v dechberoucím dvouminutovém zápase s aktivním Harumafudžim měl navrch. Jokozuna Hakuhó získal 34. titul v kariéře a skončil v turnaji se skóre 14-1. Sekiwake Terunofudži, který porazil dva jokozuny a dva ózeki, měl nakonec o jeden zápas horší skóre 13-2 a získal cenu za bojového ducha (kantó šó) a zároveň cenu za mimořádný výkon (šukun šó). Kantó šó měla být udělena i maegaširovi 12 Čijoótorimu, pokud by vyhrál poslední zápas s Ičinodžóem. To se mu nepodařilo a co hůř, ošklivě se při tomto zápase zranil.

Čijoótori skončil se skóre 11-4, stejně jako Ósunaaraši (maegašira 11) a navrátilec z džúrjó Gagamaru (maegašira 15). Dvoumístné skóre měl nakonec i jokozuna Harumafudži (10-5) a Točiózan (maegašira 1). Ózeki Kisenosato dosáhl na devět výher, Kotošógiku a Góeidó shodně na osm.

S turnaje po třech prohrách a kvůli zranění odstoupil sekiwake Okinoumi. Zranil se i Endó, který nasbíral 4 výhry v pěti dnech a veterán Aminišiki, který dosáhl dokonce na 8 výher v deseti dnech (sedm v prvních sedmi).

V turnaji propadl Šóhózan (1-14), který nejspíš sestoupí do džúrjó, nedařilo se Takajasuovi a Tokitenkúovi (oba 3-12).

Džúrjó vyhrál Fudžiazuma (12-3).

Kompletní výsledky Haru bašo na stránkách Nihon Sumó Kjókai zde.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:

Foto: internet

VideoDiskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavu


Co nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na