Z letošního semináře džódó v Györu | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Z letošního semináře džódó v Györu

Z letošního semináře džódó v Györu


17. září 2014 | Přečteno: 1411x | Autor: Patrik Orth

V průběhu uplynulého víkendu (13. - 14. 9. 2014) se v maďarském Györu konal 9. seminář Šintó musó rjú džó v Maďarsku s Fredem Quantem. Vedle Maďarů se stáže zúčastnili 2 džódisté ze Slovenska, 1 ze Švýcarska a 7 z České republiky (z Prahy, Třince a Zlína). Celkem se sešlo asi 30 účastníků.

Fred Quant z Nizozemska, Šintó musó rjú menkjo kaiden, je jedním z nejzkušenějších učitelů Evropské federace džódó. Do Maďarska jezdí každoročně od roku 2006, přičemž poslední 4 semináře probíhaly právě v Györu na podzim. Příjemnou tradicí se stalo i to, že na stáž dojíždějí čeští a slovenští džódisté, stejně jako ti z Maďarska jezdí za Fredem k nám už asi deset let.

Fred jako obvykle pečlivě připravil program semináře a věnoval se všem, kteří na něm byli. V sobotu jsme stihli společně cvičit základní techniky a katy z omote waza. Dopoledne jsme se věnovali právě základům - technikám sótai (párové cvičení základních technik), odpoledne jsme přidali katy. Ty jsme cvičili ve dvou skupinkách podle pokročilosti. Začátečníci se věnovali katám postupně od té první k té, kterou znali. Pokročilejší, kteří se už s celou sadou dvanácti kat omote seznámili dříve, cvičili jen některé vybrané katy. Zatímco Fred se pohyboval mezi oběma skupinami, u každé ze skupin zůstával alespoň jeden z místních pokročilých "instruktorů" anebo druhý z učitelů, který se stáže tradičně účastnil...

V sobotu vpodvečer proběhly krátké zkoušky na 5. - 1. kjú. Všichni kandidáti uspěli, zároveň si ale vyslechli připomínky komise a rady, aby věděli, na čem je třeba pracovat v budoucnu.

V neděli jsme během dvou dvouhodinových bloků postupně pracovali na technikách čúdan waza (2. série kat), cvičili jsme Šintó rjú kendžucu. V druhé části Fred postupně učil každého, kdo byl připravený, jednu novou katu v tom pořadí, ve kterém je cvičíme. Takový postup je běžný v naší tradici a takový postup dodržujeme.

Cvičení skončilo v neděli odpoledne a my se rozjeli domů. Příští setkání s Fredem Quantem a tradičním džódó proběhne už za měsíc 11. - 12. 10. 2014, kdy se sejdeme v Košicích na Slovensku. Přidejte se.

Autor je vedoucím české skupiny při Evropské federaci džódó.
Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Patrik Orth

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaDoporučujeme výbavuCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na