Znojmo Open 2013 | BudoNews.cz

BudoNews.cz

Znojmo Open 2013

15. července 2013 | Přečteno: 4011x | Autor: Česká Asociace Taekwon-Do I.T.F.

Na letošní 6. ročník Znojmo Open v taekwondo I.T.F. se do znojemské sportovní haly sjelo něco málo přes sto padesát závodníků z Anglie, České republiky (České Budějovice, Frýdek-Místek, Jevišovice, Šumná a Znojmo), Itálie, Maďarska (Hatvan a Jászberény), Německa, Slovenska (Nitra a Sereď), Rakouska a Uzbekistánu.

Přijeli proto, aby si v sobotu 8. června 2013 navzájem porovnali své dovednosti a síly ve dvou soutěžních disciplínách jednotlivců a ve třech týmových disciplínách v kategoriích žáků i juniorů a seniorů. Tento ročník pro všechny připravila místní znojemská škola společně s Českou Taekwon-Do I.T.F. Asociací.

6. Znojmo Open byl pro mnoho závodníků poslední možností, jak si právě na této soutěži nechat otestovat své dovednosti a formu před nadcházejícím mistrovství Evropy a Evropským pohárem konaným v červenci tohoto roku ve španělské Barceloně.

A tak se hned po slavnostním zahájení začali na znojemském tatami postupně představovat medailisté z posledního mistrovství Evropy (ME Neapol 2011) a mistrovství světa (MS Ottawa 2012), na kterých bylo poznat, že jejich umění dosáhlo dobré úrovně v technických sestavách tul. Dali motivaci spoustě dalším a začínajícím závodníkům, kteří si vzali za vzor právě své starší kamarády. Po této disciplíně proběhla týmová disciplína tul všech kategorií. Od nejmenších po ty nejzkušenější. Při pozorování této soutěžní disciplíny i naprostému laiku nemohlo uniknout, že právě vojenská disciplína dělá toto moderní bojové umění zajímavým. A tak na stupních výsledků stanul na prvním místě tým z České republiky, který ve finále vyhrál nad týmem z Německa a bronzovou medaili vycvičil tým z Itálie.

Ještě před obědovou přestávkou proběhla disciplína týmové sebeobrany hosin sool. Nejlepší předvedenou sebeobranou na 6. Znojmo Open byla sebeobrana týmu Hatvan z Maďarska, který vyhrál ve finále nad českým týmem. Bronz putoval na Slovensko.

Po polední přestávce celý turnaj pokračoval sportovním bojem matsogi ve všech kategoriích. Kořením celého letošního turnaje bezpochyby byla účast asijského týmu z Uzbekistánu, kteří zvýšili kvalitu celého turnaje na jižní Moravě. (Podobný přínos měla před pěti lety výprava Nového Zélandu.)

Nejúspěšnější tým Maďarska porazil ve finále tým České republiky a bronz putoval i se svým týmem do Uzbekistánu.

Při slavnostním zakončovacím ceremoniálu byli vyhlášeni nejúspěšnější závodníci 6. Znojmo Open 2013.

Nejúspěšnějším mladším žákem se stal David Súkup ze školy Taekwondo I.T.F. So-San Znojmo.

Nejúspěšnějšími mladšími žákyněmi se staly dvě závodnice Anna Wojnárová a Iveta Severinová obě ze školy Taekwondo I.T.F. So-San Znojmo.

Nejúspěšnějším starším žákem se stal Alexander Bashiri ze školy Taekwondo I.T.F. So-San Znojmo.

Nejúspěšnější staršími žákyněmi se opět shodně staly Alice Ištoková z Taekwondo klub Hong Ryong Sereď, Slovensko a Letizia de Rosa z I.T.F. Italia.

Nejúspěšnějším juniorem se stal Vladimír Belháč ze školy Taekwondo I.T.F. So-San Znojmo.

Nejúspěšnější juniorkou se stala Denisa Stárková z Gladiators Gym České Budějovice.

Nejúspěšnějším seniorem se stal Petr Čech ze školy Taekwondo I.T.F. So-San Znojmo.

Nejúspěšnější seniorkou se stala Veronika Mikulincová z Taekwondo klub Hong Ryong Sereď, Slovensko