Zpráva ze semináře džódó ve Vysokých Tatrách | BudoNews.cz

BudoNews.czÚvodní strana > Reportáže - z akcí > Zpráva ze semináře džódó ve Vysokých Tatrách

Zpráva ze semináře džódó ve Vysokých Tatrách


30. října 2015 | Přečteno: 1508x | Autor: Patrik Orth

V sobotu a v neděli 17. - 18. října 2015 proběhl ve Vysokých Tatrách už 4. seminář tradičního džódó, který znovu vedl Fred Quant z Nizozemska, Šintó musó rjú menkjo kaiden. Stáže se zúčastnilo 26 džódistů ze Slovenska, České republiky, Maďarska, Ruska a Německa.

Fred vyučoval na Slovensku počtvrté, v Tatrách to bylo ale poprvé, protože předchozí setkání byla pořádána v Košicích. Vysoké Tatry se ukázaly jako ta nejlepší možnost. Cvičili jsme déle, sjelo se nás víc, než v předchozích letech, a prostředí bylo skutečně krásné. Tělocvična umístěná skoro 900 metrů nad mořem a na venkově, čerstvý vzduch a výhled na hory - dokonalá kombinace. Pokud přidáme kvalitního učitele, zajímavé cvičení, dobrou partu i zázemí, máme dostatek ingrediencí pro povedenou akci. Kopec halušek s brynzou vše jen korunuje.

Začátky tréninků byly letos posunuty už na 8.00, přičemž se cvičilo čtyři hodiny do oběda a tři a půl hodiny odpoledne v sobotu a čtyři hodiny v neděli. Co do počtu hodin byl seminář opravdu intenzivní. Cvičení se účastnili opět i začátečníci, proto Fred rozdělil práci do několika skupin. Pokročilejší pracovali v rychlejším tempu, zatímco začátečníci pečlivě studovali hlavně kihon (základy) a cvičili s bokkenem. Ostatní, kteří už martyriem učení se kihonu prošli, důkladně procvičovali hlavně techniky prvních dvou sérií osnov tradičního džódó (omote a čúdan waza). Zkušenější měli po oba dny vlastní oddělené tréninky kat zbývajících sérií až k okudenu.

Čtvrtý seminář Šintó musó rjú džó na Slovensku se vydařil také díky dobré organizaci ze strany Karola Ištoka z Popradu, který se už roky snaží, aby tato disciplína zapustila své kořeny vedle těch populárnějších.

Copyright © 2011 - 2019 BudoNews.czKlikněte pro detail:Foto: Andrej Marjenkov

Diskuze a komentáře


Přidat komentář »

Komentáře

Zatím zde není žádny komentář.

Reaita násilí
NabídkaCo nás čekáPřidejte se k námSpustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na